İşitme Cihazı Tamir & Bakım

Home Hizmetlerimiz İşitme Cihazı Tamir & Bakım

Kullandığınızı işitme cihazının veya cihazlarının temizliğine ve bakımına ne kadar özen gösteriyor olsanız da belirli periyodik bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra teknolojik aletler oldukları için bazen onarılması gereken arıza ve sorunlar oluşturabilirler. Cihazınızın pil kapağı gevşeyebilir veya kişiselleştirmek için kendi kulağınıza göre bazı ayar düzenlemeleri yapılması da gerekebilir.

İşitme Cihazı Arıza Tespiti

Kullandığınız işitme cihazının bakımlarını yapıyor ve gerekli özeni gösteriyor fakat hala bazı sorunlar yaşıyor iseniz bu konunun uzmanlarından yardım almanız gerekebilir. Cihazınızı onarım için getirdiğinizde yaşadığınız sorunları net bir şekilde ifade etmeniz onarımın daha hızlı ve yerinde olmasını sağlayacaktır. Cihazınızda bir aksaklık olduğunu fark ettiğinizde onarım için uzmanlara danışmadan önce bazı noktaları kontrol etmelisiniz. Bu noktalar;

 1. Filtre içerisinde veyahut hoparlörde herhangi bir kir veya pislik olup olmadığını kontrol edin,
 2. Cihazın mikrofonunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin,
 3. Kalıbı ve pilleri kontrol edin,
 4. Cihazınızın açık durumda olduğundan ve ses ayarının yüksekliğinden emin olun,
 5. Pilinizin bitmemiş olmadığından emin olun
 6. Pilinizin yerine doğru yerleştirilmiş olduğuna emin olun.
 7. Yumuşak ve toz bırakmayacak bezler bırakarak cihazınızı silin,
 8. Temizleme işlemi yaparken pil kapağına ve mikrofon yuvasına oldukça özenli davranmalısınız.
 9. Kulak kirlerini temizleyin,
 10. Kulak kalıplarınızı çıkarın ve güzelce temizleyin.
 11. Cihazınızı muhafaza ederken nemden uzak bir ortamda ve özel kutusu içerisinde muhafaza edin.

Bütün bu adımları kontrol edip uyguladıktan sonra hala cihazınızla ilgili sıkıntı yaşıyor iseniz Bilgi işitme ile iletişime geçip cihazınızın sorununu bildirerek gerekli hizmetleri alabilirsiniz. Cihazınızı doğru temizlemek ve doğru şekilde kullanmak cihazın kullanım ömrünü uzatmanın yanında iletişim esnasında algılayacağınız seslerin de kalitesini olumlu yönde etkileyecektir. Bilgi iletişim sizleri ve sağlığınızı öncelik olarak belirleyerek modern ve gelişmiş teknolojileri takip ediyor ve işitme cihazı tamir servisi ile de kullandığınız işitme cihazı ile ilgili yaşadığınız bütün sorunların çözümünde yanınızda yer alıyor. Cihazınızı kontrol edip gerekli temizlik işlemlerini yaptıktan sonra herhangi bir zarar vermemek adına daha fazla uğraşmak yerine bu işin uzmanlarına teslim etmeniz en doğrusu olacaktır. Kolaylıkla onarılabilecek bir hasarı büyütmeden gerekli kontrolleri yapıp çözülmeyen sorunlarınızda Bilgi işitme ile iletişime geçebilirsiniz.

Randevu Formu

Kliniğimize online randevu oluşturmak için aşağıdaki bilgileri doldurabilirsiniz. En kısa sürede ekibimiz sizlerle iletişime geçip randevu işlemlerinizi tamamlayacaklardır.

  Ad Soyad
  E Mail Adresiniz
  Telefon Numaranız
  Randevu Tarihi

  Hemen Ara